تبلیغات
اموزش مسائل جنسی و دوری از گناه - نزدیکی با همسر از پشت و عوارض ان (دینی و پزشكی )
جمعه 4 اردیبهشت 1388

نزدیکی با همسر از پشت و عوارض ان (دینی و پزشكی )

   نوشته شده توسط: mohamad.h hm    

نزدیکی با همسر از پشت و عوارض ان (دینی و پزشكی )

 

حکم نزدیکی با همسر از پشت از نظر فقهی وطی در دبر (عقب) زن به فتوای برخی از مراجع حرام است(1) و به فتوای بعضی کراهت شدید دارد.(2)
برخی فرموده اند: اگر زن راضی نباشد، حرام است و اگر راضی باشد، کراهت شدید دارد.(3)و بنا بر فتوای آیت الله خامنه ای این عمل کراهت شدید دارد و احتیاط در ترک آن است مخصوصا اگر زن راضی نباشد و در صورتی که موجب اذیت او شود حرام است .(4)بنابر فتوای آیت الله تبریزی آمیزش با همسر از عقب ، بنابر احتیاط واجب جائز نیست.(5)به فتوای کسانی که این کاررا جایز نمی دانند، اگر کسی مرتکب شد، باید استغفار و توبه نماید. اگر در حال حیض این کار صورت گرفت، ‌خوب است کفّاره بدهد. کفّاره آن اگر در ابتدای ایام حیض باشد، هجده نخود طلای سکّه دارو اگر در وسط عادت باشد، نُه نخود و قسمت آخرت حیض 5/4 نخود طلای سکه دار باید به فقیر بدهد.

عوارض نزدیكی با همسر ازپشت

البته اگر ناخواسته و سهواً نزدیکی صورت گرفته اشکال ندارد. به هر حال چه این عمل جایز باشد و چه نباشد ، باید توجه داشت که این کار عملی غیر طبیعی است و چه بسا تکرار آن مشکلاتی را در سیستم گوارش و دفع مدفوع برای زن به وجود آورد .بنابراین اطاعت از شوهر در این مسئله لازم نیست به توضیحات ذیل توجه فرمایید : رابطه جنسی از طریق مقعد و احکام شرعی در مورد آن :این رابطه از نظر شرعی اگر هم جایز باشد ،عملی ناپسند و مردود است و نباید انجام گیرد . در قوانین مجازاتهای اسلامی آمده است اگر مردی همسر خود را مجبور به انجام چنین رابطه ای با وی کند زوجه ( زن) می تواند از شوهر خود شکایت کند. کما اینکه هر چیزی که از نظر اسلام مردود شناخته شود حتما به ضرر انسان می باشد که امروزه از نظر پزشکی نیز ثابت شده که این رابطه یک رابطه پرخطر است . بررسی رابطه جنسی از نوع مقعد و آسیبهای جسمانی آن از منظر پزشکی :هیچ پزشکی چنین رابطه ای را توصیه نمی کند و مسلما هیچ نظریه مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده ، بر عکس این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده .پزشکان گفته اند : دستگاه گوارشی دارای دو نوع اسفنکتر sphincter که یکی از آنها داخلی و غیر ارادیست و دریچه ورودی غذا به معده و خروج آن می باشد و یکی دیگر از این اسفنکتر ها خارجیست که این یکی ارادیست وقتی که غذا بلعیده می شود ، از طریق مری پایین آمده و به سمت معده می رود . در محل ورود و خروج معده ، عضلات حلقوی وجود دارند که به آنها اصطلاحا "اسفنکتر"  (sphincter)  گفته می شود و به عنوان دریچه عمل می کنند.زمانی که شما احساس می کنید که نیاز به عمل خروج مدفوع از دریچه مقعد را دارید این زمانی است که اسفنکتر داخلی 2 باز شده و همانطور که گفته شد غیر ارادی است .اما عمل باز کردن دریچه مقعد ( اسفنکتر خارجی) و در کل دفع مدفوع ارادی است و دست شما می باشد یعنی از زمانی که احساس کردید نیاز به   اجابت مزاج دارید و خودتان را نگه می دارید تا به محل مناسب برسید و سپس به اراده خودتان باعث خارج شدن مدفوع می شود این نگه داشتن و این عمل خارج کردن مدفوع توسط اسفنکتر خارجی که ارادی است انجام می شود . این مسائل را مطرح کردیم که به اینجا برسیم که رابطه جنسی از راه مقعد یا کلا وارد شدن هر شئی در درون مقعد باعث آسیب دیدگی اسفنکتر خارجی شده و باعث می شود که دریچه خروجی مقعد (Anal) به درستی کار خودش را انجام ندهد یعنی از قدرت ارادی خارج می شود. پس به مرور زمان امکان ارادی خروج مدفوع یا نگه داشتن خود را از دست می دهید .در این صورت نا خواسته و غیر ارادی مدفوع از دریچه مقعد خارج می شود در این صورت همیشه لکه هایی از مدفوع در لباس زیر مشاهده می گردد. که مسلما این برای هیچ آدمی خوشایند نیست.از جهتی دیگر سایر بیمارهای عفونی ، ویروسی همانند هپاتیت، ایدز، سفلیس و سایر بیماری های مقاربتی از طریق مقعد راحت تر منتقل می شوند خیلی از افراد تصور می کنند که در رابطه مقعدی هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند که باید عرض کنم اتفاقا چون درون مقعد حاوی باکتریهای زیادی می باشد، انتقال ویروسهایی نظیر ایدز و ... راحتتر انجام می گیرد.


 

 منبع : دفتر آیت الله سید محمد تقی مدرسی نزدیکی با خانم ها از پشت از نظر آیات عظام چه حکمی دارد؟آیات عظام: امام، بهجت، خامنهای، صافی، مکارم، نوری کراهت شدید دارد.» امام خمینی، آیت الله نوری و آیت الله فاضل، تعلیقات العروه ج2، النکاح، الفصل الاول، م 1؛» آیت الله صافی، توضیح المسائل مراجع، م 450؛» آیت الله خامنهای، استفتاء س 419؛» آیت الله مکارم، تعلیقات علی العروه، احکام الحیض، السابع و دفتر آیت الله بهجت.» آیت الله سیستانی: اگر زن راضی باشد، کراهت شدید دارد و اگر راضی نباشد، بنا بر احتیاط واجب جایز نیست. » آیت الله سیستانی، توضیح المسائل مراجع، م 450.» آیت الله تبریزی و آیت الله وحید: بنا بر احتیاط واجب جایز نیست.» آیت الله تبریزی، استفتائات، س 1463 و منهاج الصالحین، ج 1، م228 و آیت الله وحید، منهاج الصالحین، ج 2، م 228. برخی عوارض این عمل مقاربت از پشت(دِبَر) با زن عبارتند از:1. مهمترین عارضه ای که مجامعت از طریق مقعد برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل میشود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سردمزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی مییابد که وسیله دفع شهوت شوهرش شده و خودش نباید از این غریزه خدادادی لذتی ببرد.2. از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد (بر خلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی آن وجود دارد. در نتیجه زن گرفتار درجاتی از بیاختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی میشود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لـحـظه میتواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.3. مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبها فراوانی است. در اثر مالش و دخول آلت این میکروبها میتوانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده، خود او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.4. مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک اسیت و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.5. از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچهای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل میکند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسههای منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.6. و نـکتـه آخـر اینکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زودانزالی در آینده است در نتیجه نمیتواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سردمزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد.


game of dice hack
چهارشنبه 27 دی 1396 10:28 ب.ظ
سلام من می دانم این موضوع خالی است، اما از اینکه می دانستم از هر ویدجویی که می توانستم به آن اضافه کنم، تعجب کردم
وبلاگ که به طور خودکار صدای جیر جیر من تازه ترین به روز رسانی توییتر. من یک پلاگین مانند این را جستجو کرده ام
برای مدت زمان زیادی و امیدوار بودم شاید شما تجربه ای داشته باشید
چیزی شبیه به این. لطفا به من اطلاع دهید اگر به هر چیزی برسید.
من واقعا از وبلاگ شما خوشم می آید و منتظر شما هستم
به روز رسانی های جدید
Della
جمعه 17 آذر 1396 12:13 ب.ظ
Today, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and tested to see if it can survive a 30 foot drop, just so
she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views.
I know this is totally off topic but I had to share it with someone!
Leonardo
جمعه 17 آذر 1396 12:04 ب.ظ
Hi, i think that i saw you visited my blog so i came to “return the favor”.I am trying to find things to enhance my site!I suppose its ok to use some of your ideas!!
Kandace
جمعه 17 آذر 1396 10:30 ق.ظ
Your style is very unique in comparison to
other folks I've read stuff from. Thanks for posting when you've got the opportunity, Guess I'll just book mark this web site.
Ashely
جمعه 17 آذر 1396 05:53 ق.ظ
Good day! I know this is kinda off topic however I'd figured I'd ask.
Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post
or vice-versa? My blog goes over a lot of the same topics as yours and I feel we could greatly benefit from
each other. If you're interested feel free to shoot me an email.
I look forward to hearing from you! Great blog by the
way!
Stacie
جمعه 17 آذر 1396 05:52 ق.ظ
Greetings from Colorado! I'm bored to tears at work so I
decided to check out your blog on my iphone during lunch break.
I enjoy the knowledge you provide here and can't wait to take a look when I get home.
I'm surprised at how fast your blog loaded on my phone ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyways, great blog!
Shenna
پنجشنبه 16 آذر 1396 08:53 ب.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this website.
It's simple, yet effective. A lot of times it's very
hard to get that "perfect balance" between user friendliness and visual appeal.
I must say you've done a amazing job with this.
In addition, the blog loads super fast for me on Chrome. Excellent Blog!
medicare supplemental plans
جمعه 3 آذر 1396 05:54 ب.ظ
با تشکر از شما، من برای مدت زمان کوتاهی در جستجوی اطلاعاتی درباره این موضوع هستم و شما هم همینطور
بهترین من تا کنون پیدا کردم به هر حال، نتیجه چه شد؟
در رابطه با منبع تامین مطمئن هستید؟
are psychic readings real
سه شنبه 30 آبان 1396 06:25 ب.ظ
من حتی نمی فهمم که چطور به اینجا رسیدم
من اعتقاد داشتم که این برنامه فوق العاده بود. من تشخیص نمی دهم کسی هستی؟
قطعا زمانی که شما نیستید، به یک وبلاگ نویس معروف می روید
قبلا، پیش از این. به سلامتی!
std test
شنبه 13 آبان 1396 05:10 ب.ظ
چه اتفاقی افتاده است، من به این موضوع جدیدی رسیده ام، به این نتیجه رسیدم که من آن را مثبت مفید میدانم و از بارهای من کمک کرده ام.

من امیدوارم که کمک های مختلفی را به کاربران ارائه دهم و از آن ها کمک بگیرم.
آفرین.
ask psychic question
چهارشنبه 10 آبان 1396 08:23 ب.ظ
این پایان روز من است، مگر قبل از پایان من خواندن این بخش قابل توجهی از نوشتن برای افزایش دانش من است.
best psychic medium reading
چهارشنبه 10 آبان 1396 05:41 ب.ظ
هنگامی که یک نفر به دنبال چیز ضروری خود میگردد، بنابراین او نیاز دارد
در دسترس است که در جزئیات، در نتیجه این چیزی است
در اینجا نگهداری می شود
Can better posture make you taller?
شنبه 1 مهر 1396 05:46 ب.ظ
I am sure this piece of writing has touched all the internet viewers,
its really really pleasant post on building up new
blog.
How do I stretch my Achilles tendon?
سه شنبه 28 شهریور 1396 03:04 ق.ظ
Hi, yup this article is actually nice and I have learned lot of things from it
on the topic of blogging. thanks.
Why does it hurt right above my heel?
جمعه 3 شهریور 1396 06:13 ب.ظ
Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog and
in accession capital to assert that I acquire actually loved account your
weblog posts. Any way I'll be subscribing for your feeds or even I success you get admission to persistently fast.
http://cierracicala.hatenablog.com/entry/2015/06/24/152515
چهارشنبه 18 مرداد 1396 11:17 ق.ظ
Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I've
been trying for a while but I never seem to get there!

Thank you
Can exercise increase your height?
دوشنبه 16 مرداد 1396 04:39 ق.ظ
Hi! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and
say I really enjoy reading through your articles. Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects?
Thanks a ton!
florenemajercik.soup.io
یکشنبه 15 مرداد 1396 04:26 ب.ظ
I've read several just right stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.

I surprise how a lot effort you set to make this sort of
great informative web site.
http://keenadahmen.jimdo.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 04:03 ب.ظ
Pretty section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert
that I get in fact enjoyed account your blog posts. Anyway I
will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.
eilenetolhurst.hatenablog.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:54 ب.ظ
Hey! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of
my previous room mate! He always kept talking about this.
I will forward this page to him. Fairly certain he will have a
good read. Many thanks for sharing!
tony5jacobs6.exteen.com
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:59 ب.ظ
hi!,I really like your writing very much! proportion we be in contact extra approximately your article on AOL?
I need a specialist on this space to unravel
my problem. May be that is you! Looking ahead to look you.
arlynerieve.hatenablog.com
شنبه 14 مرداد 1396 05:28 ب.ظ
Usually I do not learn post on blogs, however I wish
to say that this write-up very compelled me to check out and do it!
Your writing taste has been amazed me. Thanks, quite great article.
Foot Problems
شنبه 14 مرداد 1396 03:26 ب.ظ
Greate article. Keep writing such kind of info on your blog.

Im really impressed by it.
Hi there, You have performed an excellent job. I will
certainly digg it and in my opinion recommend to my friends.
I am confident they'll be benefited from this site.
http://ester3frost47.jimdo.com/
جمعه 13 مرداد 1396 02:21 ب.ظ
It is the best time to make some plans for the future and it's time to be happy.
I've read this post and if I could I want to suggest you some
interesting things or advice. Perhaps you could write next articles referring to this article.
I wish to read even more things about it!
Fredric
سه شنبه 10 مرداد 1396 08:24 ب.ظ
Right away I am ready to do my breakfast, afterward having my breakfast coming yet again to read
other news.
Lenore
سه شنبه 10 مرداد 1396 08:08 ب.ظ
As the admin of this site is working, no question very soon it will
be renowned, due to its feature contents.
priscillaelgen.weebly.com
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:36 ب.ظ
Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your website?

My blog is in the very same area of interest as yours and my users
would truly benefit from a lot of the information you provide here.
Please let me know if this alright with you. Thanks!
kleiniqdnculprg.snack.ws
یکشنبه 8 مرداد 1396 09:30 ق.ظ
This web site definitely has all of the information and facts I wanted concerning this
subject and didn't know who to ask.
Foot Pain
سه شنبه 3 مرداد 1396 08:31 ب.ظ
Howdy! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine
Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good
results. If you know of any please share. Appreciate it!
http://www.purevolume.com/listeners/harperzgwnhdjclr
پنجشنبه 29 تیر 1396 05:57 ب.ظ
I think that everything said made a lot of sense. However, consider this, what
if you were to write a awesome headline? I mean, I don't wish to tell you how to run your website, however what
if you added a title that makes people want more?

I mean مشاهده نظرات نزدیکی با همسر از پشت و عوارض ان (دینی و پزشكی )
is a little plain. You could glance at Yahoo's home page and note how they create news headlines to grab
viewers to open the links. You might add a video
or a related picture or two to get readers interested about everything've written. In my opinion, it might bring your posts
a little livelier.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30